PATARIMAI

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMĄ ŠALDYTUVĄ

Kokio dydžio šaldytuvą pasirinkti?

Akivaizdu, kad tai priklauso nuo to Jūsų šeimos dydžio, kokio dydžio virtuvę turite, ar dažnai valgote namie. Priimta, kad standartinė šaldytuvo talpa vienam asmeniui yra apie 120 litrų. Įprastinei 4 asmenų šeimai optimalus 210 litrų talpos šaldytuvas. Šaldikliui priimtina norma yra nuo 50 litrų vienam asmeniui.  Jeigu apsiperkate kartą per savaitę ar rečiau, tikėtina, kad Jums reikia didesnio šaldiklio. Mažame šeimos ūkyje, kuriame kasdien perkama maisto produktų po truputį, apskritai galima apsieiti ir be šaldiklio.

Kur ir kaip teisingai pastatyti šaldytuvą?

Renkantis vietą šaldytuvui reikia atsiminti, kad aplinkinė temperatūra turi įtakos tiek elektros energijos suvartojimui, tiek prietaiso efektyvumui. Nes kiekvienas šaldytuvas yra pritaikytas darbui konkrečiose aplinkos temperatūros ribose, priklausomai nuo klimato kategorijos nurodytos jo ženklinimo lentelėje. Venkite statyti šaldytuvą tose vietose, kur jį pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai, šalia šilumos šaltinių (viryklės, krosnelės, radiatoriaus ir pan.). Jeigu šito išvengti neįmanoma, reikia prietaisą statyti laikantis šių minimalių atstumų: anglies, žibalo krosnis – 30 cm, elektrinės ir/arba dujinės viryklės – 3 cm. Nestatykite šaldytuvo nešildomose patalpose, kuriose temperatūra žemesnė nei 13°C, tokiose, kaip palėpė, veranda, rūsys, garažas ir pan. Šaldytuvą reikėtų statyti sausoje ir gerai vėdinamoje patalpoje. Siekiant užtikrinti tinkamą prietaiso vėdinimą reikia iš abiejų šaldytuvo šonų, viršaus ir tarp galinės sienelės ir pastato sienos palikti mažiausiai vieno centimetro tarpą. Tai ypač svarbu, kai šaldytuvas yra įmontuojamas į virtuvės spintelę. Šaldytuvo galinė siena yra visiškai plokščia ir jis gali būti visiškai pristumtas iki pastato sienos, aišku, išlaikant prieš tai minėtą 1 cm tarpą.

Kaip veikia “Šeštojo jausmo" principas šaldytuvuose?

Kompanijos “Whirlpool" sukurta “Šeštojo pojūčio" technologija išsaugo maistą šviežią ilgiau, nes jutikliai nuolat fiksuoja ir derina prietaiso darbą pagal temperatūros pokyčius. Mikroprocesorius kontroliuoja temperatūrą šaldytuvo ir šaldiklio viduje, ją nuolat matuodamas ir reguliuodamas oro srovės srautus per kanalus, atitinkamai juos pridarydamas arba atidarydamas. Pakilus šaldytuvo ar šaldiklio temperatūrai jutikliai užfiksuoja pakitimus bei nustato kokie jie, o mikroprocesorius atitinkamai sureguliuoja įrenginio darbą taip, kad reikiama temperatūra būtų atstatyta 5 kartus greičiau nei tai padaro standartinis šaldytuvas. Taip pat mikroprocesorius reguliuoja šaldymo agregato darbą, atitirpindamas šerkšną, bei kontroliuoja ledo gamybą įrenginyje, gaminančiame ledo kubelius.

Ką daro “antibakterinė sistema" šaldytuvuose?

Tai technologija, antibakterinių oro filtrų pagalba apsauganti maistą, šalinanti bakterijas ir kvapus. Prietaisai su antibakterinėmis funkcijomis – tokia naujausia tendencija ryškėja buities prietaisų rinkoje. Antibakterinis filtras „Whirlpool" šaldytuve – patikimas Jūsų maisto sargas. Kaip veikia „Microban®" technologija? Kai mikrobai, tokie kaip bakterijos, grybeliai ar pelėsiai, susiliečia su filtro paviršiumi, „Microban" apsauga įsiskverbia į mikrobo ląstelę ir sugriauna jo gyvybines funkcijas. Mikrobas daugiau nebegali funkcionuoti, augti ar daugintis. Pro galinėje šaldytuvo sienelėje esantį šios rūšies filtrą kaskart praeina visas šaldytuve cirkuliuojantis oras. Antibakterinis filtras sunaikina bakterijas, dėl kurių produktai ima gesti ir įgauna blogą kvapą. Štai kodėl šaldytuvuose su antibakteriniu filtru maistas ilgiau išlieka šviežias, kvapnus ir ilgiau išbūna tokio skonio, koks buvo ir pirkimo dieną.

Kokios dar naujovės yra diegiamos šių laikų šaldytuvuose?

Unikalus projektas – drėgmės kontrolė Siekiant optimaliai išsaugoti maistą, reikia ne tik idealios temperatūros, bet ir idealios drėgmės. „Fresh Control“ technologija šaldytuve padeda išlaikyti tokį maisto šviežumą, koks jis buvo perkant, iki 2 kartų ilgiau dėka aktyvių drėgmės ir temperatūros jutiklių, valdomų „Šeštojo pojūčio“ technologijos. Jutikliai nuolatos tikrina drėgmės ir temperatūros pokyčius šaldytuve ir esant reikalui įsijungia kompresorius bei ‚Multiflow“ sistema kurie 10 kartų greičiau atkuria reikiamą temperatūrą ir drėgmės lygį.

 

                                                                          Informacija parengta pagal https://www.tv3.lt/naujiena/zmones/514690/kaip-issirinkti-tinkama-saldytuva

Whirlpool     Transporto nuoma