PATARIMAI

Kaip skalbti, kad drabužiai neprarastų spalvos? + drabužių etikečių ženklų paaiškinimai

Išverskite drabužius į kitą pusę

Kai kurie nusidėvėjimo požymiai gali būti sumažinti, jei išversite rūbus į kitą pusę prieš įdedant skalbti ir džiovinant. Tai padės sumažinti ir gerosios drabužių pusės dilimo tikimybę, kuri taip pat veikia audinius.

Svarbu nepamiršti išversti skalbinių džiovinant saulėkaitoje, kadangi skalbiniai išdžiūsta vienodai greitai, tačiau saulė po truputį blukina spalvas, todėl geriausia, jei atsuksite dažnai nematomą drabužių pusę.

Neprikimškite pilnos skalbyklės

Kad ir kaip tai viliotų ir atrodytų ekonomiška laiko ir sąnaudų atžvilgiu, palikite laisvos erdvės. Vienas į kitą sugrūsti skalbiniai verčia skalbyklę dirbti intensyviau ir tai nėra naudinga skalbiniams. Be to, ne visi drabužiai gali gauti tinkamą vandens ar miltelių kiekį. Lygiai tie principai galioja ir džiovyklėms – drabužiai turi judėti laisvai.

Skalbkite šaltame vandenyje. Spalvotus drabužius ir audinius geriausia skalbti šaltame vandenyje, kadangi taip spalvos labiau apsaugomos nuo nusidėvėjimo. Tiesa, reikėtų kiek atidžiau pasirinkti skalbimo priemones, kadangi ne visos, tokiomis sąlygomis, veikia vienodai efektyviai.

Drabužių spalvų intensyvinimas, naudojant netradicines priemones:

Jeigu jūsų drabužis yra linkęs pilkėti, o baltos kojinės vis tiek atrodo nešvariai nepriklausomai nuo to, kiek kartų jas skalbėte, galite pasinaudoti šiais patarimais, padėsiančiais skalbinius išbalinti:

1. Kepimo soda. Pamerkite juos į dubenį, kuriame prieš tai ištirpinote 1 puodelį sodos ir 4 litruose vandens;
2. Aspirinas. Reikiamame kiekyje karšto vandens ištirpinkite 5 tabletes ir pamerkite drabužius;
3. Actas. Įpilkite vieną puodelį paprasto acto, kai drabužius skalaujate.

Kaip tamsinti skalbinius, naudojant netradicines priemones:

Jeigu Jūsų tamsūs rūbai per greitai išblunka, ar tiesiog norite jiems suteikti sodresnę spalvą, galite naudotis šiais itin paprastais patarimais:

1. Kava ar arbata. Įpilkite 2 puodelius kavos ar arbatos į skalbimo mašiną drabužių skalavimo metu.
2. Druska. Skalbiant tamsių spalvų drabužius, tokius kaip tamsiai mėlyna ar violetinė, į skalbimo mašiną įpilkite 1 puodelį druskos drabužių skalavimo metu.
3. Actas ir druska. Jeigu norite apsaugoti džinsus nuo greito išblukimo, mirkykite juos druskingame vandenyje, ar acto ir vandens mišinyje (sumaišytu proporcijomis 1:1) prieš pirmąjį skalbimą. Išverskite džinsus prieš dėdami juos į skalbimo mašiną ir skalbkite žemoje temperatūroje.

Kaip skaityti drabužių etiketes

Simboliai ant drabužių etikečių yra rekomendaciniai – dalis žmonių tiesiog skalbia taip, kaip jiems atrodo teisingiausia ar ekonomiškiausia, ir neretai jiems pavyksta drabužių nesugadinti. Vis dėlto, sugadintas rūbas priverčia labiau kreipti dėmesį į etiketėje nurodytus simbolius, tad drabužius prižiūrėdami pagal nurodymus rizikuojate mažiau.

Simboliai ant drabužių etikečių yra gana standartiniai ir juos išmokti yra itin lengva – kai kurie, tarkime, užbraukimo simboliai yra universalūs, o tam tikrą informaciją žyminčios figūros yra lengvai įsimenamos ir atpažįstamos. Tiesa, priklausomai nuo gamintojo ar šalies, jos gali šiek tiek varijuoti stiliumi ir kartais spalvomis, tačiau tikrai ne tiek, kad jų neatpažintumėte. Tiesa, neretai ant etikečių prie simbolio yra parašoma, kokiu būdu geriausia valyti drabužį.

Vieni svarbiausių yra standartiniai skalbimo simboliai: 

Kartais temperatūra nusakoma tiesiog parašant ją skaičiais vietoj taškų, kitais atvejais žymimi tiek taškai, tiek temperatūra. Kai kurie audiniai gali būti skalbiami ir kur kas aukštesnėje temperatūroje, todėl reikėtų atsiminti, kad vienas temperatūrą nurodantis taškas atitinka + 10 °C, skaičiuojant nuo 30 °C imtinai. Todėl keturi temperatūrą žymintys taškai reikš 60 °C, o penki – 70 °C.

Kitas svarbus kriterijus skalbiant yra baliklio naudojimas. Ant drabužių etikečių su balikliu susijusi informacija yra žymima trikampiu. Jeigu sunku prisiminti, tiesiog susiekite juos su baliklių pakuotėmis – dauguma jų dažnai būna vertikalios ir mažumą smailėjančios:

 

Pagrindiniai džiovinimo simboliai. Nors daugelis gyventojų drabužius džiovina paprastai – juos išdžiaustydami, tačiau ši informacija bus naudinga, jei naudojatės savitarnos skalbyklos paslaugomis ar prieš skalbimą tiesiog svarstote, ar žemiau paminėti ženklai jums yra aktualūs:

 

Drabužių lyginimas. Susipažinus su pagrindinėmis skalbimo ikonomis – lyginimo ženklinimas yra labai lengvas. Jau prisimenate, kad karštis žymimas juodais taškais, o lygintuvo siluetą atpažinti yra labai lengva:

 

Ant drabužių galite rasti ir papildomų žymėjimų. Labai svarbu prisiminti, kad audinius ir drabužius, kuriuos reikia valyti cheminiu valymu, t.y. nešti į valyklas, žymi apskritimas.

Nereikėtų jo painioti su aukščiau paminėtu džiovinimo simboliu – jame apskritimas vaizduojamas kvadrate, taip imituojant drabužių džiovyklės būgną. Apskritime gali būti įrašytos raidės A, F, P, šalia galite matyti papildomų grafinių ženklų. Ši informacija yra skirta tiems, kurie atlieka cheminį valymą.

Informacija parengta pagal mano namai.lt


http://www.manonamai.lt/praktiniai-patarimai/namui-butui/kaip-skalbti-kad-drabuziai-neprarastu-spalvos.d?id=63426770#ixzz2sdGDH7Eh

 

 

Whirlpool     Transporto nuoma