PATARIMAI

Skalbimo mašina – ilgam!

Automatinė skalbimo mašina – nepakeičiamas pagalbininkas kasdieniame namų ūkyje. Kad ši "skalbėja" tarnautų Jums ilgus metus, reikia patenkinti kai kuriuos jos norus bei kaprizus.

Prieš skalbimą

Mašinos apsaugojimui nuo gedimo, o vandens siurblio – nuo užteršimo, prieš skalbimą išimkite iš drabužių visus pašalinius daiktus, pavyzdžiui, sąvaržėles, segtukus ir t.t. Patalynės užvalkalus išverskite į kitą pusę ir surinkite siūlėse susikaupusius pūkus. Smulkias šiukšles ir kišenių ir kitų vietų išvalykite šepečiu.

Sutvirtinkite siūlų galus drabužių, apsiūtų overloku, siūlėse.

Dažnai plaunant patalynę, užvalkalai, rankšluosčiai ir kiti drabužiai įlenda į antklodės užvalkalą Susidaro didelis gumulas, sukuriantis disbalansą, kas gali pakenkti mašinai. Paprastas būdas, leidžiantis to išvengti – skalbimo laikui užsiūti skylę antklodės užvalkale. Sugaišite kelias minutes, bet prailginsite skalbyklės tarnavimo laiką.

Didelius ir mažus daiktus dėkite pakaitomis, kad sumažintumėte disbalansą.

Kad nepakenkti mašinai, nenaudokite drabužių baliklių, turinčių chlorą ar jo išvestines medžiagas.

Plovimo priemonės dėkite tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Jei skalbinių yra mažiau normos, orientuokitės į jo svorį.

Pernelyg didelis miltelių kiekis kenkia tiek drabužiams, tiek ir mašinai. Tam, kad ant kaitinimo elemento, ar kitų mašinos dalių nesusidarytų kietų kalkių sluoksnis, kiekvieno skalbimo metu naudokite vandenį minkštinančias priemones arba miltelius, į kurių sudėtį tokia priemonė įeina. Jei nedarysite to reguliariai, tai bent kartą į metus reikės šalinti kalkes specialiais preparatais.

Dažniems skalbimams geriau naudoti taupią programą, jei tokia mašinoje yra. Skalbimo kokybė neblogėja, tik ilgėja jo laikas, užtat tauposi elektros energija ir mažiau susidaro kalkių apnašų ant kaitinimo elemento.

Gręžimo ant didelių apsukų metu mašina greičiau susidėvi. Specialistų nuomone, normaliam gręžimui pakanka 700-800 apsukų per minutę.

Po skalbimo

Pašalinkite iš būgno pašalinius daiktus (sulaužytas sagas ir t.t.), jei tokių ten yra.

Jei Jūsų mašina įkraunama iš priekio, atlenkite sandarinančios gumos raukšlę ir nusausinkite ją sausu skudurėliu.

Nuvalykite sausu skudurėliu būgno sieneles, o taip pat talpą, kur įstatomas stalčius skalbimo milteliams bei priedams.

Išplaukite stalčių milteliams (jei jis yra nuimamas) ir jam išdžiuvus, įstatykite atgal į mašiną. Skalbimo milteliai, įberti į sausą stalčių, kito plovimo metu nuplaunamos visiškai, o šlapiame stalčiuje, milteliai gali sulipti ir nepatekti į būgną.

Įkrovimo angą kuriam laikui palikite atvira, kad mašina išdžiūtų.  Nuolat laikyti dureles atviras nereikia, nes užkabinus jas, galite pažeisti tvirtinimą. Be to, per atviras dureles į mašinos vidų pateks dulkės.

Mašinos korpusą bei valdymo skydelį galima valyti tik muilo tirpalu arba valymo priemonėmis be skiediklių. Niekada šiam tikslui nenaudokite abrazyvinių miltelių. Jei būgne atsirado rūdžių dėmių, dėl mašinoje paliktų metalinių daiktų, šalinkite jas tik valymo priemonėmis, kurių sudėtyje nėra chloro.

                                                                               Informacija parengta pagal www.Eli.lt 2010-02-06

 

Whirlpool     Transporto nuoma