PATARIMAI

KĄ REIKIA ŽINOTI APIE DŽIOVYKLES ?

 

Toks išradimas, kaip skalbinių džiovyklės yra tikras išsigelbėjimas namų šeimininkėms, kadangi taupo laiką bei erdvę. Visi dar prisimename laikus, kai šaltuoju metu vonia virsdavo virvių labirintu, apkarstytu džiūstančiais skalbiniais. Neretai skalbiniai džiūdavo ir ant radiatorių virtuvėje. Skalbinių džiovyklės ne tik paspartina skalbinių džiuvimą, bet ir gelbsti jų priežiūroje. Naudojant džiovykles, skalbiniai tampa lengviau lyginami, mažiau susiglamžo.

Džiovyklės matmenys ir talpa

Paprastai džiovyklės matmenys būna tokie patys kaip ir standartiniai skalbimo mašinos matmenys. Jei ruošiatės statyti džiovyklę ant skalbimo mašinos, atkreipkite dėmesį į tai, kad jos matmenys būtų tokie patys ar kiek mažesni nei skalbyklės, dažniausiai jums bus pasiūlytas sutvirtinimo rėmelis, tam, kad prietaisai stovėtų stabiliai. Kuo didesnis pasirinktos džiovyklės būgnas, tuo mažiau susilamdo skalbiniai džiovinimo ciklo metu. Paprastai džiovyklėse galima džiovinti nuo 1 iki 8 kg šlapių skalbinių. Tam, kad skalbiniai kuo mažiau deformuotųsi, daugelio mašinų būgnai periodiškai stabteli ir pradeda suktis į kitą pusę. Net ir sukimosi trajektorija gali būti ne apskritimo, o aštuoniukės formos, kas apsaugo variklį nuo perkrovos, o skalbiniai lieka minkšti ir glotnūs

Džiovyklių energijos klasės

Teigiama, kad A klasės skalbinių džiovyklės sunaudoja per pusę mažiau elektros energijos nei B ar C klasės buities prietaisai. A klasės skalbinių džiovyklės turi drėgmės jutiklius, kurių dėka skalbiniai nėra perdžiovinami. Brangiausios skalbinių džiovyklės yra A klasės, kadangi jose yra įdiegtos visos įmanomos technologinės naujovės, kurios užtikrina, jog šis buities prietaisas naudos itin mažai elektros energijos. B ar C klasės yra pigesnės, tačiau ne tokios ekonomiškos. Tokias džiovykles patartina rinkti žmonėms, kurie planuoja naudotis džiovyklėmis retai, nes jų džiovinimo ciklas paprastai būna ilgesnis, o elektros energijos sąnaudos didesnės.

Džiovyklės su lyginimo funkcija

Naudojat tokias džiovykles, audiniai nesilamdo ir atkrenta būtinybė juos lyginti. Tačiau, reikia prisiminti, kad lyginimo funkcija yra veiksminga tik su tam tikru kiekiu audinių. Tai vadinamoji garų funkcija, kuri džiovyklėse naudojama pasibaigus džiovinimui. Džiovyklės su lyginimo funkcija turi daug privalumų, palyginus su jos neturinčiomis. Garų pagalba galima pašalinti įvairius nemalonius kvapus iš audinių jų neskalbiant. Džiovyklės su lyginimo funkcija yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie yra alergiški skalbimo priemonėms. Šio buities prietaiso pagalba jie turi galimybę daug rečiau skalbti drabužius, taigi ir mažiau kontaktuoti su alergenais. Bet paprastai maksimalus kiekis lyginamų skalbinių apsiriboja 3 kilogramais.

Džiovyklių tipai ir rūšys

Skalbinių džiovyklės gali būti ventiliacinės ir kondensacinės. Kondensacinės veikia tokiu principu, kad drėgmė yra surenkama filtre, kuris paprastai yra įmontuojamas valyti patogioje vietoje. Pasibaigus džiovinimo ciklui, filtras ištraukiamas, o jame susikaupęs vanduo išpilamas. Jei yra galimybės, susikaupusį skystį galima nukreipti ir į kanalizaciją. Ventiliacinėse džiovyklėse vandens po džiovinimo išpilinėti nereikės. Tačiau, turint tokia džiovyklę reikia užtikrinti, kad susirenkantis vanduo turėtų galimybę pasišalinti per ventiliacijos angą.

Džiovinimo greitis

Kuo didesnes apsukas naudosite gręždami drabužius, tuo mažiau laiko prireiks norint juos išdžiovinti. Džiuvimo greitis priklauso ir nuo būgno dydžio. Kuo didesnis būgnas, tuo daugiau vietos skalbiniams ir jie greičiau išdžius. Turėtume žinoti, kad panaudojus skalbimo mašinos gręžimo režimą 1600 apsisukimų per minutę, o vėliau įdėjus skalbinius į džiovyklę, elektros energijos sąnaudos bus apie 30 proc. mažesnės. Bet jei skalbinius gręšite nustatę 800 apsukų/min., jūsų džiovyklė atitinkamai sunaudos kur kas daugiau elektros energijos. Derėtų atkreipti dėmesį, kad sintetinius plonus audinius reikėtų džiovinti ypač atidžiai. Turi būti nustatytas tik sintetiniams skalbiniams tinkanti temperatūra. Šis procesas šiek tiek primena drabužių lyginimą, todėl ir temperatūra turi būti ne per didelė.

 

Informacija parengta pagal www.Eli.lt 2014-02-06

 

Whirlpool     Transporto nuoma