PATARIMAI

 


Penki patarimai, kaip sutaupyti skalbiant 


 „Taupyk centus, o litai patys pasitaupys“ – byloja liaudies išmintis. Tačiau dažnai net nesusimąstydami ir centus, ir litus išleidžiame tiesiai į kanalizacijos vamzdį. Keletas paprastų, bet veiksmingų patarimų, kaip sutaupyti skalbiant, padės sumažinti sąskaitas už vandens ir energijos suvartojimą, bei sutaupyti skalbimo priemonių.


 1 patarimas. Skalbkite vėsiame vandenyje Ar žinojote, kad 90 proc. skalbimo mašinos sunaudojamos energijos yra skirta vandens pašildymui? Tad paprasčiausias būdas taupyti energiją – skalbti šaltame vandenyje. Skalbimo priemonių gamintojai jau siūlo specialių priemonių, skirtų skalbti žemoje temperatūroje. Turėkite galvoje, kad skystas skalbiklis greičiau ištirpsta ir pasiskirsto vandenyje. Be to skalbimas šaltame vandenyje tausoja audinį, tad jūsų drabužiai ilgiau atrodys lyg nauji.


 2 patarimas. Maksimaliai užpildykite skalbyklę Pripildykite skalbimo mašiną maksimaliu skalbinių kiekiu. Energijos sunaudojimas skalbiant visiškai ar iš dalies užpildžius skalbyklę skiriasi nežymiai. Tad jei į skalbimo mašiną įmetate vos keletą nešvarių drabužėlių, gerokai padidinate vandens ir elektros energijos suvartojimą.


3 patarimas. Neperdozuokite skalbiklio Skalbimo priemonių gamintojai ant pakuočių dažniausiai nurodo, kokį skalbiklio kiekį derėtų naudoti kiekvienam skalbimo ciklui. Tačiau, prisipažinkite, ar tikėdamiesi geresnio rezultato niekada nešliūkštelėjote gerokai daugiau skalbimo miltelių? Venkite to! Per didelis kiekis skalbiklio lieka drabužiuose ir vėliau dirgina odą. Netinkamai dozavus skalbiklį gali prireikti ir papildomo skalavimo, kitaip ant skalbinių liks jo žymės. 


4 patarimas. Pasirinkite optimalią skalbimo trukmę Kiekvienam skalbimui parinkite tinkamiausią skalbimo programą. Juk nebūtina keletą valandų skalbyklėje sukti marškinėlius, kuriems tenorite suteikti šviežią kvapą. Tuo tarpu patalynei, rankšluosčiams, apatiniams drabužiams ar kojinėms derėtų parinkti  ilgesnę skalbimo programą. Norintiems supaprastinti skalbimo procesą į pagalbą ateina ir technologijų gamintojai,  Whirlpool sukurtos skalbyklės pačios nustato skalbinių svorį, įvertina užterštumą ir pagal tai parenka tinkamiausią programos trukmę, dozuoja vandenį ir skalbiklį.

 5 patarimas. Pasirinkite tinkamas gręžimo apsukas. Išplautus skalbinius maksimaliai išgręžkite, juk kuo šlapesnius juos sudėsite į džiovyklę, tuo ilgiau užtruks džiovinimo procesas. Greitai išdžiovinti padės ir tinkamas skalbinių išrūšiavimas. Stori medvilniniai audiniai džiūsta gerokai ilgiau nei plonos sintetinės palaidinės, jei juos skalbsite atskirai, džiovinimui sunaudosite mažiau energijos.

Informacija parengta pagal : https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2014/05/17/news/penki-patarimai-kaip-sutaupyti-skalbiant-4658461/

 

4 taisyklės, kurių būtina laikytis, kad indaplovė veiktų tobulai 

 1. Svarbu, kokia tvarka sudėti indai.  Nuvils ar nenuvils rezultatas išėmus indus iš indaplovės, daugiausia priklauso nuo mūsų pačių. Pati svarbiausia ir paprasčiausia taisyklė – indus dėti taip, kad jie nesiliestų vienas prie kito. Atkreipkite dėmesį kokiu kampu juos dedate – indai turi būti pasvirę.  Norint, kad visi indai būtų išplauti gerai, taip pat svarbu itin užterštus indus talpinti į apatinį stalčių. Tuo tarpu taures rekomenduojama dėti į indaplovės stalčius su specialiais guminiais laikikliais ar kilimėliu, taip pat galima naudoti sulankstomą taurių krepšį.

 2. Indaplovėje galima plauti beveik visus indus.  Reikėtų patausoti indus, kuriems gali pakenkti aukšta temperatūra ar plovimo priemonės, pavyzdžiui, ketaus, medienos ar dekoruoti indai, taip pat aliuminiai, žalvariniai ar sidabriniai įrankiai, kurie gali pakeisti savo spalvą. Svarbiausia atsižvelgti į specialius turimų indų žymėjimus bei jų priežiūros rekomendacijas. „Stiklo“ programa padeda pasiekti gerus plovimo rezultatus net tiems indams, kurie yra jautrūs temperatūrai ir jos pokyčiams. Tuo tarpu „Auto“ programą rekomenduojama naudoti plaunant kasdien, nes automatiškai nustato indų įkrovos dydį ir užterštumo lygį parinkdama optimalią temperatūrą ir plovimo laiką. 

  3. Nuo indų reikia pašalinti maisto likučius.  Su maistu į indaplovę sudėti indai tikrai nedžiugins plovimo rezultatu. Vis dėlto ir pernelyg vargintis valant lėkštes prieš indaplovę taip pat nereikėtų – indaplovė tam ir skirta, kad palengvintų buitį, todėl užtenka nuo indų tik pašalinti stambius maisto likučius. Geresnę plovimo kokybę galima pasiekti neleidžiant nešvarumams pridžiūti – čia padės skalavimo programa. 

4. Indaplovei reikia specialios priežiūros  Norint, kad ne tik indai džiugintų švara, bet ir indaplovė funkcionuotų ištikimai ir ilgai, reikia ja rūpintis. Pirmiausia, žinoma, reikėtų perskaityti instrukcijas ir laikytis jose nurodytų rekomendacijų. Taip pat reikia nepamiršti reguliariai valyti filtrus bei įvertinti vandens kietumą. Esant kietam vandeniui, svarbu naudoti druską, kuri jį suminkštintų.  Apskritai, kelis kartus per metus reikėtų indaplovę nuriebalinti ir nukalkinti. Papildomos nukalkinimo priemonės neleidžia kalkėms kauptis purkštukuose ir ant kaitinimo elemento. 


Informacija parengta pagal: https://www.lrytas.lt/bustas/pasidaryk-pats/2016/06/07/news/4-taisykles-kuriu-butina-laikytis-kad-indaplove-veiktu-tobulai-1336399/

 

 

Whirlpool     Transporto nuoma